Kaip prižiūrėti elektrinį boilerį?
Įsivaizduokite – po sunkios dienos ruošiatės atsigaivinti po šiltu dušu, tačiau kad ir kiek sukate rankenėlę, bėga tik šaltas vanduo. Daug kam taip pat pažįstama, jeigu karšto vandens paruošimo, net įjungus boilerį, reikia laukti labai ilgai. Dažna to priežastis – elektrinio boilerio gedimas, kuris gali atsirasti dėl prastos ar nepakankamos priežiūros. Norint, kad toks įrenginys būtų ilgaamžis ir efektyvus, labai svarbu žinoti, kaip tinkamai jį prižiūrėti. Šiame straipsnyje pateiksime patarimus, kurie padės džiaugtis ilgai tarnaujančiu, maksimaliai efektyviu elektriniu vandens šildytuvu!
Vien reguliari apžiūra gali padėti nustatyti problemas
Paprasčiausiai apžiūrėdami elektrinį vandens šildytuvą iš išorės galite patys pastebėti skylutes, nuotėkius, koroziją ar kitus pažeidimus. Patikrinkite, ar aplink bako pagrindą ir vamzdines jungtis nėra drėgmės požymių, lašėjimo ar rūdžių. Juos pastebėjus, būtina nedelsiant spręsti problemą, nes žala, laikui bėgant, gali tik didėti. Nesprendžiamos problemos virsta į nepataisomas.
Ilgaamžiškumo prideda ir ekonomiškas naudojimas
Nei jūsų piniginei, nei pačiam boileriui nėra naudinga, kad visuomet būtų įjungtas aukščiausias temperatūros ir galios nustatymas. Nors atrodo komfortiška visada turėti kuo daugiau karšto vandens, toks požiūris gali padidinti energijos sąnaudas ir paspartinti kaitinimo elemento bei kitų mazgų dėvėjimąsi. Dauguma ekspertų rekomenduoja termostatą palikti maždaug 50-60 °C diapazone. To pakaks daugumai namų ūkio poreikių ir tuo pačiu bus taupoma energija ir tausojamas boilerio resursas.
Modernių boilerių sistemose gali būti įdiegtas ir išmanaus valdymo modulis. Su juo galima rinktis tiesiog autonominį ar smart nustatymą ir jis visada palaikys pakankamą temperatūrą, tuo pačiu tausodamas įrenginį.
Nepamirškite išleisti vandenį bei praplauti baką
Ilgainiui elektrinio vandens šildytuvo bake (ypač – dugne) gali kauptis nuosėdos ir mineralinės medžiagos, o tai turi įtakos jo efektyvumui ir šildymo našumui. Jeigu kaitinimo elementas yra atskirtas (sausas), tai nesudaro tokios didelės problemos, tačiau senesnės gamybos bei ekonominės klasės boileriuose apie išleidimą tikrai reikėtų pagalvoti.
Rekomenduojama bent kartą per metus pilnai ištuštinti bei praplauti rezervuarą (baką, kad pašalintumėte minėtas nuosėdas. Tai galite padaryti ir patys, namų sąlygomis. Tereikia prijungti žarną prie išleidimo vožtuvo ir nuvesti vandenį ten, kur jis galėtų ištekėti. Tai darykite iki kol vanduo pasidarys skaidrus.
Kiti patarimai
Galima rasti ir dar keletą veiksmų ar dalykų, kuriuos įmanoma atlikti bei prailginti šildytuvo tarnavimą:
- Papildomai apšiltinkite prie vandens šildytuvo prijungtus atvirus vamzdžius. Taip išvengsite šilumos nuostolių ir sumažinsite šildytuvo apkrovą.
- Nepergrūskite erdvės aplink boilerį. Vieta prie vandens šildytuvo turėtų būti kuo tuštesnė. Tai suteiks lengvą prieigą jei reikėtų remonto ir užtikrins ventiliaciją.
- Pravartu reguliariai apžiūrėti anodą. Jis atsakingas už tai, kad bake neatsirastų korozijos. Jeigu jis smarkiai aprūdijęs, jį reikėtų pakeisti. Taip elgdamiesi galite prailginti šildytuvo tarnavimo laiką.
- Neeksploatuokite boilerio su pažeistomis elektros jungtimis. Dėl jų gali kilti maitinimo ar net saugumo problemų.
- Jeigu nėra tokios funkcijos, papildomai galite įrengti laikmatį (timer‘į). Jis padės taupyti energiją ir mažinti apkrovą.