EKO kategorijos santechnika

EKO kategorijos santechnika

Eko kategorijos santechnika. Kuo ji naudinga ir kokie jos privalumai? Europos Sąjunga ragina taupyti net ir tualete! 

Vandens namuose taupymas svarbus nes padeda sutaupyti išlaidas butuose, o Europos Sąjungos institucijos skaičiuoja, kad jeigu europiečiai tualete nuleistų bent 10 procentų mažiau vandens, tai leistų sutaupyti daugiau nei pusę milijono kubinių metrų vandens bei iki 400 mln. eurų. Taupus vandens vartojimas taip pat mažina poreikį investicijoms į vandens tiekimo ir nuotekų valymo infrastruktūras, gerina ekosistemą ir tausoja natūralius išteklius. Todėl  Europos Sąjungos šalyse diegiamas santechnikos EKO kategorijos santechnikos ženklinimas, kuris kol kas neprivalomas, tačiau padeda pirkėjams pasirinkti ekonomišką santechniką. Ekonomiška santechnika padeda sutaupyti didelę šeimos biudžeto dalį, ne tik tausoti gamtą.

EKO kategorijos santechnikos ženklinta produkcija pasižymi padidintu energetiniu efektyvumu ir leidžia sumažinti vandens išteklių naudojimą, susidomėjimas ja paskatino santechnikos gamintojus išvystyti ekologiškų prekių linijas. Lietuvoje EKO sertifikatais paženklintą santechniką renkasi vos 20 procentų pirkėjų, tačiau prekybininkai tiki, kad tokia santechnika populiarės kaip ir Europos sąjungoje. Prieš perkant brangesnes prekes vartotojai Lietuvoje vis dažniau planuoja galimas patirti išlaidas ir nori įvertinti įrenginių atsiperkamumą.  Todėl  renkamasi EKO kategorijos santechnikos linija, kuri ne tik saugo gamtą, bet ir padeda nemažai sutaupyti pinigų mažiau nuleisto vandens sąskaita.  Didžiausios namų ūkiui tenkančios išlaidos – skirtos apmokėti sąskaitoms už vandenį ir elektros energiją. O pasirinkta EKO kategorijos santechnika, leidžia sutaupyti 60 procentų vandens. O ar apsimoka ir per kiek laiko atsiperka pinigai išleisti EKO santechnikai ir kokybiškiems santechnikos įrenginiams, galite paskaičiuoti ne vieno gamintojo svetainėje. Kokybiškos ir EKO santechnikos gamintojų svetainėse rasite įkeltas skaičiuokles, kuriose rasite sutaupoma vandens kiekius ir paskaičiuosite taupomus pinigus, ir per kiek laiko atsipirks santechnikos prietaisų pakeitimas.

Ketvirtadalis geriamo vandens arba 30 procentų namų ūkio sunaudojamo vandens nuleidžiama tualete. Europos Sąjungos iniciatyva buvo atlikti skirtingų šalių gyventojų įpročių tyrimai nuleidžiant unitazo vandenį. Rezultatai atskleidė, kad labiausiai tualete sutaupo suomiai, o didžiausi švaistūnai yra Liuksemburgo gyventojai. Būtent šis tyrimas paskatino pasiūlyti naujus ekologiko ženklo kriterijus: vienam vandens nuleidimui pisuare turėtų užtekti vieno, unitaze – trijų litrų, o bakelis turėtų būti ne didesnės kaip penkių litrų talpos. ištobulinta vandens nuleidimo sistema leidžia sutaupyti daugiau nei 60 procentų vandens. EKO tualete įprasti tualetai, net ir naudojant skirtingus režimus, sunaudoja nuo 4 l iki 9 l vandens. Kokybe pasižymintis italų gamintojai gamina EKO santechniką net iki 3 kartų sumažinančią vandens sąnaudas ir išlaidas.

Mokslininkai ir gamtos apsauga besirūpinančios institucijos paskaičiavo: 120 litrų vandens sunaudojama 3 minutes maudantis duše; 80 litrų vandens sunaudojame rankomis plaudami indus;  6 litrus vandens sunaudojame valydami dantis; 9 litrus vandens sunaudojame kaskart nuleisdami vandenį tualete (o vidutinė 4 asmenų šeima tai daro bent 10-15 kartų per dieną).

Darius

Paprastai atsako per dieną

Sveiki atvykę į Santechninikas Vilniuje. Jei norite kalbėti su manimi per „Viber“, spauskite mygtuką pradėti pokalbį.

Powered by WpChatPlugins
Scroll to Top